O nás

Ve tříhvězdičkovém Hotelu Minerál, který Vás potěší svým klidem a přátelskou atmosférou, je pro Vás připraveno 10 nekuřáckých a účelně zařízených jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů a prostornějším čtyřlůžkovém apartmánu s celkovou kapacitou 22 lůžek.
Váš osobní automobil můžete bezplatně zaparkovat na hotelovém parkovišti.

Město Zlaté Hory leží v krásné přírodě Jeseníků a je spjato s hornickou a zlatokopeckou minulostí oblasti. Čisté ovzduší a přírodní zdroje jsou základním zdrojem zdejšího lázeňství Zdejší kraj je známým turistickým a poutním místem.
 

Historické centrum města je chráněnou městskou památkovou zónou s řadou kvalitních renesančních a barokních domů a církevních staveb. Významnými památkami jsou budova staré pošty, dnes v ní sídlí městské muzeum, farní kostel Nanebevzetí P. Marie, špitální kostel sv. Kříže. Mezi další zajímavé památky mimo centrum města patří – kaple sv. Rocha, zříceniny hradů Edelštejna, Leuchtenštejna a Kobrštejna. 

Historii života na zlatohorsku dokumentují sbírky Městského muzea 

Návštěvníkům se nabízí poznání zajímavých míst: 

Zlatokopecký skanzen  je unikátní  svou autentičností a zábavnou formou zde zaujme historie i děti. Najdete zde Zlatorudné mlýny na řece Olešnici, kde voda teče do kopce, repliky tavící pece i hornické osady.

Na zlatokopecké stezce lze dokonce i dnes rýžovat zlato.

Rozhledna na Biskupské kupě v nadmořské výšce 890 m se tyčí přímo nad městem. Byla postavena jako první kamenná rozhledna v Jeseníkách v roce 1898 k příležitosti padesáti let vlády císaře Františka Josefa. Z ochozu vyhlídkové věže jdou vidět všechny vrcholy jesenických hor včetně Pradědu. Západním směrem lze spatřit Králický Sněžník i Sněži.i.ku. Na východě pak Beskydy a za velmi dobré viditelnosti nejvyšší štíty Vysokých Tater.

Důlní činnost prezentuje Poštovní štola, která se nachází zhruba 6 km jižně od města Zlatých Hor, nedaleko podzemních prostorů Speleoterapie. První zmínka o Poštovní štole pochází z roku 1513.

Naučná stezka Rejvíz s divokou, téměř nedotčená přírodou, leží cca 6 km od Zlatých Hor.

Státní přírodní rezervaci Rejvíz zde byla zřízena již v roce 1955 na ploše 273,97 ha. Nadmořská výška blat se pohybuje od 731 do 804 m n.m. Rezervaci tvoří vrchovištní rašeliniště kolem Malého a Velkého mechového jezírka, jehož objem je zhruba dva miliony pět set tisíc krychlových metrů. Jejich vznik se odhaduje na období před šesti až devíti tisíci lety. Celé území leží v mělké pánvi s nepropustným podložím. 

Největší mocnost rašeliny byla naměřena v prostoru Malého mechového jezírka a to 6,60 metrů. Velké mechové jezírko je přístupno naučnou stezkou po haťovém chodníku. Samostatné jezírko je hluboké až 2,90 m při ploše hladiny 1 692 m2. Roste zde kolem dvě stě druhů rostlin a travin, padesát druhů mechorostů a žije tam na padesát druhů hmyzu.  

Romantická zákoutí lze obdivovat u Bublavého pramene.

Rejvíz je dostupný pro turisty celoročně.

Ze Zlatých Hor se lze dostat do nejvyhlášenějších lyžařských středisek Jeseníků včetně Ovčárny na Pradědu.

Přímo ve městě je Ski areál Příčná:

 

Lázeňské služby včetně venkovního bazénu poskytuje vyhlášené Sanatorium Edel , které je obklopeno udržovaným parkem včetně dětského hřiště.

Město je dostupné vlakovou dopravou.